Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy zatem, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.
1. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 800, 1800 i 1930. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
2. Nabożeństwa w naszym kościele:
- • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
- • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
- • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
- • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.
3. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; musimy być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
4. Biuro parafialne w Środę Popielcową jest zamknięte.
5. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując 1,5% procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane: PESEL, imię i nazwisko, urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa i podpisać. Kolejnej niedzieli proszę wypełniony formularz przynieść do kościoła. Reszta formalności jest po stronie parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.
6. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialną – odbudowa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2500 zł. Dziękuję za udzielone wsparcie finansowe.
7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Proboszcz