Pielgrzymka

Śladami pierwszych chrześcijan

Gruzja/Armenia 18.09 – 25.09.2019

18.09 Transfer na lotnisk. Przelot Berlin Schönefeld (850) – Kutaisi (1440). Transfer do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i Wieczór Gruziński.

19.09 Przejazd na granicę Armenii – Sadakhlo. Przejazd do klasztoru Haghpat (UNESCO). Wyjazd nad jeziora Sevan i wizyta w klasztorze Sevanavank. Nocleg i kolacja –  Erewania.

20.09 Zwiedzanie Erewania  m.in.: Plac Republiki, Cascade Complex.  Następnie: Tsitsernakaberd, Pomniku Ludobójstwa Ormian. Następnie odwiedzimy świątynię Garni. Wycieczka do klasztoru Geghard (UNESCO). Powrót do Erewania i kolacja w lokalnej restauracji z tradycyjną ormiańską muzyką ludową i tańcami. 

21.09 Przyjazd do Tbilisi i zwiedzanie miasta: świątynia Metekhi, wjazd kolejką linową na twierdzę Narikala i zejdziemy pieszo do dzielnicy łaźni siarkowych; synagogę, kawiarniane uliczki Chardin,; katedra Syoni (relikwie św. Nino), awangardowa wieża zegarowa; bazylika Anchiskhati; najstarsząa cerkiew miasta. Czas wolny na kawę. Wieczorem kolacja i nocleg w Tbilisi. 

22.09 Wizyta w klasztorze Dżwari zlokalizowanym na wzniesieniu, z którego roztacza się niesamowity widok na Mcchetę; dawna stolica Iberii – Mtskhetę: katedra Svetitskhoveli (UNESCO). W katedrze przechowywana jest tunika Jezusa oraz pochowani wybitni władcy Gruzji. Popołudniu przyjazd do Kutaisi. Zwiedzanie kompleksu Gelati (UNESCO). Przyjazd do Tskaltubo – kolacja i nocleg.

23.09 Jaskina Prometeusza – jednej z największych i najpiękniejszych, liczy 16 sal stanowiących naturalną i tektoniczą architekturę. Przejazd do Batumi. które jest Perłą Morza Czarnego. Zwiedzanie miasta: nowoczesna część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

24.09 Batumi. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie: Delfinarium w Batumi (5 Euro/osoba), Ogród botaniczny (5 Euro/osoba). Kolacja w lokalnej restauracji.

25.09 Transfer na lotnisko, pożegnanie grupy i wylot do Berlina o godz. 610. Przylot o godz. 820. Transfer do Szczecina.

Cena cena 4600 zł.

zawiera: przelot samolotem na trasie Berlin Schonefeld  – Kutaisi – Berlin Schonefeld ( bagaż podręczny + bagaż 20 kg); opłaty lotniskowe; 7 noclegi w hotelach  w pokojach 2-osobowych; usługi polskojęzycznego przewodnika; zwiedzanie zgodnie z programem; posiłki zgodnie z programem; transfery; opieka pilota i duszpasterza; ubezpieczenie KL i NNW


 


Francja 2018 r. – Pielgrzymka po sanktuariach Maryjnych Francji

 


Malta  2017 r. – Pielgrzymka śladami św. Pawła

 

 

 

Ziemia Święta 2016 r.

 

Fatima i Portugalia 2015 r.

Lourdes i Hiszpania 2014 r.