Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
1. Msze św. w Niedzielę Palmową są sprawowane według świątecznego porządku, o godz. 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1900.. Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale we Mszy św. rozważyć zalecenia państwowe i kościelne. Mając na uwadze ograniczenie do 5 osób liczby wiernych uczestniczących we Mszy św., prosimy, aby w przypadku Mszy św. z konkretną intencją dać możliwość przeżycia jej najbliższej rodzinie. Decyzyjnym w tej materii jest Ksiądz odprawiający Msze św.
2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 1815 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 1830. Innych stałych nabożeństw Wielkim Tygodniu nie będzie.
3. Od poniedziałku o godz. 1500 odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaśnięcia pandemii. Po modlitwie istniej możliwość skorzystanie z sakramentu spowiedzi św. i przystąpienia do Komunii Świętej poza Mszą św. Jednocześnie do Mszy św. istnieje możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni. W Wielki Piątek w ramach koronki rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego .
4. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość spowiedzi św. od poniedziałku do środy jest godzinę przed Mszą św. o godz. 1800.
5. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu jest zamknięte. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem, który cały czas jest do Państwa dyspozycji.
6. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Prosimy rodziców przeprowadzenie katechezy w warunkach domowych. Data I Komunii Św. na dzień dzisiejszy pozostaje bez zmian, jednakże jako rezerwową datę rekomenduje się niedzielę 13 września. Uzależnione jest od rozporządzeń GIS i MZ.
Triduum Paschalne
Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu liturgii do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900.
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 1830. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 900 do 1830 i od 2100 do 2300. Spowiedź święta od godz. 1700 do 1900 i od 2100 do 2200. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Zachęcamy do indywidualnego uczczenia Krzyża Misyjnego przy kościele lub krzyża przydrożnego przy ulicy Miodowa (od strony Głębokiego) oraz Krzyża w domach prywatnych.
Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 2230. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 900 do 2200. Spowiedź święta od 900 do 1500. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można złożyć ofiarę pieniężną na potrzeby parafii. Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Wszyscy parafianie są zachęcani do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. Tekst Błogosławieństwa umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i wyłożony na stoliku z gazetami w kościele.
Cały czas pamiętamy o ograniczeniu do 5 osób w uczestniczących w liturgii w kościele. Przed wejściem do kościoła używamy płynu do dezynfekcji rąk, a przed wyjściem dokonujemy po sobie dezynfekcji ławki lub konfesjonału jeśli korzystało się z sakramentu pojednania i pokuty.
7. Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
8. Porządek odprawiania Mszy świętych w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy podany będzie w późniejszym czasie.
9. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.
Proboszcz.
Intencje modlitewne Żywego Różańca na kwiecień
1 RŻR – Aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnienia otrzymały pomoc i były otoczone opieką– Msza św. 6.04, godz. 1800
2 RŻR – W intencji zatrzymania się pandemii. W intencji osób chorych na koronawirusa oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych – Msza św. 7.04, godz. 1800
3 RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej archidiecezji i parafii – Msza św. 12.04, godz. 1900
4 RŻR – O pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła. – Msza św. 13.04, godz. 1900