Wspomagając swoją parafię możesz pomóc Garderii w Ankiliabo

Garderia w Ankiliabo, jest to szkoła przygotowująca do podjęcia nauki w szkole podstawowej (odpowiednik naszego przedszkola) w wiosce Ankiliabo w misji Befasy na Madagaskarze. Dzieci swoją przygodę z edukacją rozpoczynają w Garderii i jeśli osiągają wiedzę dość wystarczającą, aby rozpocząć szkołę podstawową to przechodzą do pierwszej klasy. W Garderii Ankiliabo jest teraz około 60 dzieci.

Ankilabo jest to bardzo biedna wioska na Madagaskarze w której mieszka około 250 ludzi. Obecnie potrzebne jest wsparcie budowy studni, gdyż w Garderii i wiosce nie ma czystej wody.

Garderia w Ankiliabo jest pod opieką Zgromadzenia Księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przez 5 lat pracował tam ojciec Marek Ochlak OMI, a obecnie ojciec Stanisław Kazek OMI.

W tym roku chcemy jako wspólnota parafialna swoją opieką objąć Garderię w Ankiliabo w misji Befasy na Madagaskarze. Pomysł narodził się ponieważ chcemy dzielić się tym co mamy, tak jak kiedyś kupowaliśmy obiady biednym dzieciom z naszej parafii. Teraz chcemy budować lepszą jakość życia dzieciom w Ankiliabo.

Państwo decydują czy darowizna na cele kultu religijnego przekazana na konto parafii, a także darowizna na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii:

  1. zostanie wykorzystane w całości na cele parafialne (np.: ogrzewanie kościoła),
  2. czy 10% z każdej darowizny przeznaczymy na rzecz dzieci z Garderii w Ankiliabo. (dopisek: Ankiliabo)

Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną.

Darowizna na cele kultu religijnego 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Bolesnej

ul. Miodowa 36 A; 71-497 Szczecin 

Rachunek bankowy: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275 

Tytułem: na cele kultu religijnego

lub przekazując 10% na Garderię Ankiliabo

Tytułem: na cele kultu religijnego (Ankiliabo)

Darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego 

Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” 

ul. Miodowa 36 A; 71-497 Szczecin 

Rachunek bankowy: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420

Tytułem: darowizna

lub przekazując 10% na Garderię w Ankiliabo

Tytułem: darowizna (Ankiliabo)