17 września 2017 r. godz. 8.00, parking przy kościele na Osowie – wyjazd na pielgrzymkę śladami św. Pawła – MALTA (17-24 września 2017 r.)

Malta – Pielgrzymka śladami św. Pawła

17-24 września 2017 r.

Malta__Valletta_Skyline

 

1 dzień (17 września, niedziela): Transfer z Szczecina Osów na lotnisko w Berlinie. Przelot samolotem na lotnisku Malta International Airport (1415 – 1705). Transfer i zakwaterowanie w Topaz Hotel w San Pawl il Bahar. Czas wolny.

2 dzień (18 września, poniedziałek): Valletta stolica Malty. Śniadanie, Msza św. kościele św. Pawła Rozbitka; Zwiedzamy Upper Bracca Garden, kościół pw. św. Jana Chrzciciela wraz z Muzeum Katedralnym i oratorium (obrazy Caravaggio: Ścięcie św. Jana i św. Hieronima), Pałac Wielkiego Mistrza. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

3 dzień (19 września, wtorek): Mdina, Rabat, Mosta. Śniadanie. Zwiedzamy: kościół w Mosta, którego forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu; Msza św. w kościele św. Pawła w Rabat (według tradycji św. Paweł przebywał w czasie swego pobytu na Malcie w grocie, znajdującej się pod kościołem.); fortecę zbudowaną w okresie arabskim w Midina; wioskę rękodzielniczą, gdzie można obejrzeć manufakturę wyrobu szkła oraz filigranów w srebrze (specjalność maltańskich złotników); katedry i muzeum katedralne; czas wolny w Mdinie; Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

4 dzień (20 września, środa): Wyspa Gozo. Śniadanie; kurs promem z portu Cirkewwa na wyspę Gozo; Msza św. w sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu Sanctuary; zwiedzimy stolicę wyspy Victoria-Rabat; Lazurowe Okno i Grzybową Skałę (za dopłatą możliwość podpłynięcia łódka w pobliże morskiej groty); centrum rękodzielnicze wraz z małą grotą i degustacja lokalnych przysmaków (wino, sery, słodycze), z których słynie Gozo; czas wolny; powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

5 dzień (21 września, czwartek): Trójmiasto. Śniadanie; Mszy św. w kościele pw.  św. Wawrzyńca; zwiedzamy ogród Gardiola w Senglea;, muzeum kościelne w Birgu (znajdują się pamiątki po wielkim mistrzu La Valletta); pomnik upamiętniający opuszczenie Malty przez ostatnie oddziały armii brytyjskiej w 1979 r. i spacer po najstarszej części miasta. powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

6 dzień (22 września, piątek): Grand Harbour Tour. wycieczka statkiem po Wielkim Porcie z pokładu którego widać potęgę fortyfikacji Zakonu Maltańskiego; twierdzę St Elmo. Valletta, Floriana, Senglea, Fort St Angelo i Fort Ricasoli, broniące kilometrami mury obronne; czas wolny  w Sliemie; powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

7 dzień (23 września, sobota) – dzień, wolny , odpoczynek.

8 dzień (24 września, niedziela): śniadanie, przelot samolotem Malta – Berlin (1030 – 1325); transfer autokarem do Szczecina Osów.

Cena 3450 zł i 100 Euro

(wstępne zapisy i zaliczka rzędu 700 zł do końca stycznia 2017 r.)

Cena obejmuje: transfer autokarowy Szczecin Osów-Berlin- Szczecin Osów; przelot samolotem Berlin-Malta-Berlin; zakwaterowanie w Topaz Hotel w San Pawl il Bahar (Buggiba)*** wraz z śniadaniem i obiadokolacją (bufet); autokar na Malcie; prom na Wyspę Gozo; wejścia do obiektów według programu; ubezpieczenie NW i KL; przewodnik i rezydent; opiekę duszpasterską.

Nie wliczone jest zwiedzanie od strony morza Lazurowego Okna i Grzybową Skałę. Za dopłatą istniej możliwość zwiedzania ruin megalitycznych świątyń Malty.

Malta 2