PARAFIALNA PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA do GRECJI.

 

 

 

 

 

18-27 września 2013 r. /10 dni/


1. SALONIKI. Wyjazd do Berlina na lotnisko. Przylot do Salonik w godzinach dopołudniowych Transfer do hotelu położonego w centrum miasta Salonik. Zakwaterowanie i krotki odpoczynek. Zwiedzanie Salonik (Biała Wieża, Ano Poli, Agora, Katedra św. Dimitriusza, Pl. Arystotelesa). Msza św. w kościele . Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

2. KAWALA – FILIPPIA. Po śniadaniu wyjazd do Filippi – miejsca chrztu pierwszego mieszkańca Europy; Msza św.w dawnym Baptysterium. Zobaczymy pozostałości starożytnego miasta, skąd rozpoczął swa misje w Europie św. Paweł. Pobyt w Kavalii – dawnym Neapolis. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. SALONIKI – VERIA – KALAMBAKA. Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea), Msza św. przy monumencie św. Pawła, przejazd do Kalambaki, kolacja, nocleg.

4. KALAMBAKA – DELFY. Po śniadaniu zwiedzanie Meteorów (XIV wiecznego zespołu wiszących klasztorów, położonych na wys. 540 – 630 m n.p.m.); w godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Delfach, kolacja i nocleg.

5. DELFY. Po śniadaniu zwiedzanie starożytnego sanktuarium – wyroczni Apollina w Delfach, wyjazd do klasztoru bł. Łukasza; w godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości Loutraki, kolacja i nocleg.

6. ARGOLIDA. Po śniadaniu wyjazd na Peloponez, przystanek nad Kanałem Korynckim. Zwiedzanie sanktuarium Asklepiosa w Epidawros; miasta Nafplio, twierdzy Agamemnona w Mykenach; ruin starożytnego Koryntu, gdzie św. Paweł spędził 18 miesięcy. Powrót do hotelu w Loutrakach, kolacja i nocleg.

7. LOUTRAKI. Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, kąpiel w morzu, spacer promenadą, kolacja i nocleg (możliwość fakultatywnego przepłynięcia statkiem przez Kanał Koryncki – 20 euro).

8. LUTRAKI. Po śniadaniu czas wolny . Spacer po promenadzie lub kąpiel w morzu , kolacja i nocleg.

9. ATENY. Po śniadaniu wyjazd do Aten; Msza św. w Katolickiej Katedrze św. Dionizego Areopagity, zwiedzanie ruin Akropolu, Areopagu – miejsca gdzie nauczał Apostoł Paweł, Stadionu Olimpijskiego, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza; czas wolny w turystycznej dzielnicy Plaka; przejazd do hotelu na odpoczynek. Wieczorem kolacja w tawernie z folklorem i muzyką grecką. Nocleg.

10. ATENY. Śniadanie, transfer na lotnisko w Atenach i przylot od Berlina. Przyjazd do Szczecina.

 

Cena: 490 euro + 1500 zł

 

W cenie ujęto: 9 noclegów w hotelach sup. *** z śniadaniem i kolacją; kolacja w tawernie z folklorem; przelot samolotem, autokar na całej trasie i transfery na lotnisko; opieka pilota przewodnika w języku polskim; przewodnicy z licencja na wymaganych obiektach historycznych; bilety wstępów do obiektów historycznych; ubezpieczenie.