Pielgrzymka maryjna – Fatima i Portugalia

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii
w środę 16 września o godz. 600 (rano) z parkingu przy kościele na Osowie.

fatima-portugal

Termin: 16-25 września 2015 r.

1 dzień

16 września (środa): Szczecin-Berlin-Lizbona-Fatima. Poranny wyjazd ze Szczecina Osów na lotnisko do Berlina i przelot do Lizbony (godz. 11.30-14.20) przejazd autokarem do Fatimy (ok. 150 km). Zakwaterowanie w hotelu, nawiedzenie sanktuarium – zapoznanie się z historią tego miejsca i historia objawień. Kolacja. Możliwość wieczornego uczestnictwa w Różańcu i procesji ze świecami.

 2 dzień

17 września (czwartek): Fatima-Aljustrel-Tomar-Fatima. Msza św. 7.30. Śniadanie 8.30. Przed południem: droga krzyżowa, zwiedzanie domów dzieci w miejscowości Aljustrel oraz miejsca objawień w Valinhos i Loca do Cabeco. Po południu: zwiedzanie klasztoru templariuszy w Tomar (ok. 50 km.). Powrót do Fatimy i kolacja. Możliwość wieczornego uczestnictwa w Różańcu i procesji ze świecami.

 3 dzień

18 września (piątek): Fatima-Batalha-Alcobaca-Nazare-Fatima. Msza św. 730. Śniadanie 800. Całodzienny wyjazd do klasztorów w Batalha i Alcobaca oraz miejscowości Nazaré – kościoła Matki Bożej w Nazaré. (ok. 80 km.) Odpoczynek na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Po południu powrót do Fatimy i kolacja. Możliwość wieczornego uczestnictwa w Różańcu i procesji ze świecami.

 4 dzień

19 września (sobota): Fatima-Coimbra-Grijó-Villa Nova de Gaia (Porto). Msza św. 7.30. Śniadanie 8.00. Wyjazd do Coimbry – zwiedzanie założonego w 1290 r. uniwersytetu, romańskiej katedry, spacer po średniowiecznych uliczkach i placach. Czas wolny. Około południa wyjazd do Grijó i zwiedzanie klasztoru de Grijo powstałego w 922 r. Wyjazd do Villa Nova de Gaia: zwiedzanie miasta, które jest głównym eksportem wina marki Porto. Zwiedzanie piwnic winnych i degustacja. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Czas wolny. (ok. 230 km.)

 5 dzień

20 września (niedziela): Porto-Santarem-Faro. Śniadanie 7.30. Zwiedzanie Porto: stare miasto: katedra, kościół św. Franciszka, dzielnica Ribeira. Około południa przejazd do Santarem – Msze św. w kościele Cudu Eucharystycznego. Przejazd na południe Portugalii do do regionu wypoczynkowego Algarve. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Czas wolny. (ok. 530 km.)

 6-7 dzień

21-22 września (poniedziałek-wtorek): Faro. Dni wolne przeznaczone na wypoczynek.

 8 dzień

23 września (środa): Faro-Lizbona.2 Śniadanie 7.30. Wyjazd do Lizbony. Msza św. w katedrze 12.00. Zwiedzanie miasta: dzielnica Alfama, kościół św Antoniego, panorama miasta z Zamku św. Jerzego, dzielnica Belem, klasztor hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych, przejazd Mostem 25 Kwietnia. Ciastkarnia Pastéis de Belém. Zakwaterowanie i kolacja. Czas wolny. (ok. 250 km)

 9 dzień

24 września (czwartek):Lizbona-Sintra-Cabo de Roca-Lizbona. Śniadanie 7.30. Wyjazd do Sintry: zwiedzenia Pałacu Królewskiego i pałacu Pena. Przejazd na Cabo de Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Po południu powrót do Lizbony: przejażdżka zabytkowym tramwajem, most Vasco da Gama, zwiedzanie Oceanarium w Parku Narodów (teren Wystawy Światowej EXPO 98). Kolacja. Czas wolny. (ok. 50 km)

 10 dzień

25 września (piątek) Lizbona-Berlin-Szczecin. Poranny przelot z Lizbony do Berlina (godz. 6.15–10.55) Przejazd autokarem do Szczecina. Powrót w godzinach południowych.

 

Cena: 520 euro + 1700 zł;

Zapewniamy: transfer na lotnisko do Berlina, przelot samolotem, przejazd klimatyzowanym autokarem w Portugalii, 9 noclegów w hotelu 2*/3* (pokoje 2-osobowe), wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów (za dodatkową opłatą: Ciastkarnia Pastéis de Belém i Oceanarium) , ubezpieczenie, przewodnik, opieka duszpasterska, Msze św.

Zapisy i informacje: ks. Robert, tel.: 883 065 355  lub biuro@bolesna.szczecin.pl

1462557abd3