Ogłoszeniu duszpasterskie na 24.06.2018 r. – 12 niedziela zwykła

Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mogłoby się wydawać, że ten prorok, który poprzedził przyjście Mesjasza, ma się czym szczycić. Jego przyjście na świat związane było z niezwykłymi rzeczami, a on swoim nauczaniem zgromadził uczniów oraz przyciągał tłumy ludzi. Mógł się tym pysznić, a jednak powiedział: „Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach”. Jego słowa, działalność, życie nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek dla nas.

 

1. Z niedzielą 1 lipca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. W piątek, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana na tace ofiara przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

4. Zwolniły się dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych we Francji, jeśli ktoś chciałby razem z nami pielgrzymować zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”. W okresie wakacyjnym biuletyn nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mikołaja Nowaka. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz