Ogłoszenie duszpasterskie na 23.02.2020 r. – 7 niedziela zwykła

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół. Bóg jest naszym najlepszym i miłującym Ojcem. Przeprośmy Go za brak miłości, za zaniedbania w realizacji podstawowego przyka¬zania chrześcijan.

 1. W środę, 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 800, 1800 i 1930. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 24 luty – spotkanie odwołane;
 • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 24 lutego i w sobotę 29 lutego o godz. 1900;
 • Chór parafialny w czwartek 27 lutego, o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek 28 lutego po Mszy św.;
 • koło plastyczne w sobotę 29 lutego, o godz. 1100;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 29 lutego, o godz. 1030;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 marca po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 1. Biuro parafialne 26 lutego – w Środę Popielcową – będzie zamknięte
 2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan” proszę o dokonanie przedpłaty wysokości 1300 zł. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę, jeśli jest ktoś zainteresowanym to po Mszy św. zapraszam do zakrystii.
 1. W niedzielę 1 marca w ramach niedzieli powołaniowej naszą parafię odwiedzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. W ramach wizyty będą się z nami modlić o powołania kapłańskie, a także podzielą się osobistą drogą powołania oraz informacjami o seminarium. Po Mszach św., oprócz corocznego obowiązkowego wsparcia seminarium przez parafię, będzie można złożyć datki do puszki na potrzeby seminarium. Za wszelką pomoc dziękujemy.
 2. 2 marca na Mszy św. o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. Bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza sakrament bierzmowania. Zapraszamy w sobotę 29 lutego o godz. 2000 młodzież i rodziców młodzieży do pomocy w przygotowaniu i posprzątaniu kościoła na uroczystość.
 3. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz