Ogłoszenie duszpasterskie 29.12.2019 r. – niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę.

2. We wtorek w ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  

3. 01 stycznia przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem  – nie będzie Mszy św. o godz. 800.

4. W piątek 3 stycznia przypada rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900, podczas której będziemy się także modlić w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.

6. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1300 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Ofiary składane podczas kolędy po części przeznaczone będą na ocieplenie i położenie nowego pokrycia na dachu domu parafialnego. Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 4 stycznia 2020 r.:

02 stycznia (czwartek): Miodowa – Osiedle Gubałówka

03 stycznia (piątek): ul. Miodowa – Osiedle Miodowe I i II

04 stycznia (sobota): ul. T. Piotrowskiego, Koziego Wierchu, Bajkowa, Muzyczna, Wielkokwiatowa, Lisiej Góry

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Nabożeństwa liturgiczne na ten czas kolędy są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. O godz. 900. W czwartek w modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Ze względu na to, że jest kolęda nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach.. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem. 

8. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Chór Parafialny w czwartek  2 stycznia, o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie w piątek 3 stycznia o godz. 1900.
  • koło plastyczne w sobotę 4 stycznia , o godz. 1100; 
  • Próba jasełek w sobotę 4 stycznia po kole plastycznym;
  • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 stycznia po Mszy św. o godz. 930.

9. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego i na wspólne kolędowanie w niedzielę, 5 stycznia o godz. 1730 w kościele.

10. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Dziękuję za okazaną pomoc.

11. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

12. Nadal, w bieżącym roku, istnieje możliwość pomocy finansowej parafii przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego lub przekazanie dotacji na fundację działającą przy parafii, a która ma status organizacji pożytku publicznego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za wsparcie finansowe dziękujemy i zachęcamy do wykorzystywania tych możliwości, które zostały wypracowane przez parafię i są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi.

13. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Bożego Narodzenia został jak najlepiej wykorzystany na świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata. Dziękuję młodzieży za oprawę muzyczną, chórowi parafialnemu za uświetnienie śpiewem pasterki, ministrantom za zaangażowanie liturgiczne. A także wszystkim osobą za każdą pomoc finansową i modlitewną wyrażam swoją wdzięczność.

14. Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2020 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty. 

Proboszcz