Ogłoszenia na 2.02.2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

Obchodzimy dziś święto Ofiarowania Pańskiego. Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela. Czasem trudno zobaczyć Boga i Jego działanie w tym, co niepozorne i mogłoby się wydawać – zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie Mszy św., jest przy nas w naszej codzienności. Wychwalajmy Boga i bądźmy dobrzy dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego życia.

 

1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. pobłogosławione zostaną świece zwane gromnicami, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a także prośmy o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć datkiem do puszki borykające się z trudnościami materialnymi klasztory i domy zakonne.

2. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Od poniedziałku Msze św. i nabożeństwa w naszym kościele sprawowane będą według stałego porządku. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 900. Zachęcam do udziału we Mszy św. w czwartek i piątek o godz. 1800.

5. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930  w kościele;
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 3 lutego o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • Rodzice dzieci I komunijnych w poniedziałek 3 lutego o godz. 1900 w kościele;
 • Rodzice młodzieży planującej w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania we wtorek 4 lutego o godz. 1830  w kościele;
 • II rok przygotowania do bierzmowania w środę 5 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 6 lutego po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Chór parafialny w czwartek 6 lutego o godz. 1930 w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek 7 lutego po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Koło plastyczne w sobotę 8 lutego o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

7. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę proszę o przedpłatę wysokości  1300 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz