Ogłoszenia na 08.02.2015 r. – V niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”. Dzisiaj ten sam Jezus posiada moc, aby nas uzdrowić, aby uleczyć nasze poranione serca. Przychodząc na Mszę św., możemy mu oddać to, co nas boli, naszą słabość i trudności. Możemy Mu z ufnością o tym wszystkim opowiedzieć, wierząc, że On również do nas przychodzi.

1. W środę 11 lutego obchodzić będziemy wspomnienie NMP z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 18.00. Po Mszy św. parafialny zespół Caritas zaprasza do domu parafialnego na poczęstunek. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła.

2. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Zbigniewa w niedzielę 15 lutego o godz. 12.30. Polecamy solenizanta naszym modlitwom.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, poniedziałek 9 lutego, godz. 18.30;

• Parafialne Koło Radia Maryja w piątek 13 lutego o godz. 19.00;

• schola muzyczna w piątek 13 lutego po Mszy św. w kościele;

• zbiórka ministrantów w sobotę 14 lutego o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 14 lutego o godz. 11.00.

5. Tradycyjnie we wrześniu organizowana jest parafialna pielgrzymka do miejsc świętych. W tym roku zapraszamy na 10 dniową pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii w terminie: 16-25 września 2015 r. Cena pielgrzymki to 520 euro i 1700 zł. Cena obejmuje przelot samolotem, transfer na lotnisko, noclegi, wyżywienie: śniadania i kolacja, autokar, wstęp do wybranych zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, pilota i opiekę duszpasterską. Plan pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej, Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień.

7. Ofiary zbierane dzisiaj na Mszach św. przeznaczona są na inwestycję parafialne. Z pracami budowlanym mającymi na celu przebudowę prezbiterium i zamontowanie ogrzewania ruszymy po Świętach Wielkanocnych. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz