Ogłoszenia na 01.02.2015 r. – IV niedziela zwykła

Pan Jezus – o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii – głosi naukę z mocą. Pan Bóg mówi do nas przez Słowo Boże. Jednak nie tylko nas naucza, ale również działa. On ma moc przemienić nasze życie, On może uzdrowić to, co w nas chore, i pocieszyć w tym, co w nas zostało zranione. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i działanie i powierzmy nasze życie Jezusowi.

1. Jutro, w poniedziałek 02 lutego przezywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze Świętą z poświęcenie gromnic o godz. 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, które ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

2. .We wtorek 03 lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja. Msze św. z błogosławieństwem gardła o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy osoby dotknięte chorobami gardła.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Na Msze św. wieczorną w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00 do 18.00. W sobotę Msza św. o godz. 18.00.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 02 lutego o godz. 18.00;

• spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek bezpośrednio po spotkaniu dzieci;

• Matki w Modlitwie w piątek 6 lutego o godz. 19.00;

• schola muzyczna w piątek 6 lutego po Mszy św. w kościele;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 7 lutego o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 7 lutego o godz. 11.00.

6. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 19.00 do 20.00.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Tradycyjnie we wrześniu organizowana jest parafialna pielgrzymka do miejsc świętych. W tym roku zapraszamy na 10 dniową pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii w terminie: 16-25 września 2015 r. Cena pielgrzymki to 520 euro i 1700 zł. Cena obejmuje przelot samolotem, transfer na lotnisko, noclegi, wyżywienie: śniadania i kolacja, autokar, wstęp do wybranych zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, pilota i opiekę duszpasterską. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie parafialnej, gablocie ogłoszeń przed kościołem i w Oknie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy m.in. czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie czy intencje na najbliższy tydzień oraz program pielgrzymki do Fatimy i Portugalii.

10. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii. A za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz