Ogłoszenia duszpasterskie – 20.10.2013 r. – XXIX niedziela zwykła

Rozpoczynający się Tydzień Misyjny stawia przed nami pytanie o to, czy potrafimy być prawdziwymi świadkami wiary. Św. Paweł w drugim czytaniu stanowczo nam o tym przypomina słowami: „Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa (…) głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz”. Prośmy podczas tej Mszy św., aby Pan Bóg rozbudził w naszych sercach misyjny zapał. W Światowym Dniu Misyjnym módlmy się też w intencji misjonarzy i o nowe powołania misyjne.

 

 

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to odmawiamy w kościele Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

2. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 21 października o godz. 18.00;

• koło plastyczne, sobota 26 października o godz. 11.00;

• próba scholii muzycznej, sobota 26 października o godz. 13.15.

4. Dzisiaj w całym Kościele na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się badanie praktyk niedzielnych w parafii. Liczona jest liczba wiernych i rozdanych komunii świętych.

5. Za tydzień w ramach Tygodnia Misyjnego gościć będziemy w naszej parafii misjonarza ks. dr Pawła Zająca ze Zgromadzenia Księży Oblatów. Z ojcem Pawłem będziemy się mogli spotkać na Mszy św. w sobotę 26 października o godz. 1800 i w niedzielę 27 października na Mszach św. do południa. Będzie to również okazja do wsparcia dzieła misyjnego Kościoła.

6. Zbliża się powoli listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

7. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękuję za dotychczasową troskę o powołania i nasze seminarium.

8. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła, za zaangażowanie się w życie wspólnoty parafialnej oraz za wszelkie ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii. Na cele inwestycyjne ostatniej niedzieli zebrane zostało 1800 zł, a na stypendia fundowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano podczas kwesty 930 zł.

9. Parafia na Warszewie organizuje autokarową pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w terminie od 24.04.2014 r. do 03.05.2014 r. Koszt pielgrzymki 2350 zł. Więcej informacji na plakacie umieszonym w gablocie przed kościołem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’osserwatore Romano” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz