Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela wielkiego postu – 17.03.2013 r.

 

Wielkopostny wysiłek pracy nad sobą może pomóc nam w umocnieniu swojej wiary. W V niedzielę Wielkiego Postu chcemy lepiej poznać jak wygląda nasza wiara w Jezusa. Przeżyjmy tę Mszę św. tak, abyśmy potrafili powiedzieć za św. Pawłem: „Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego”.


1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. kan. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 20 marca, biuro parafialne będzie nieczynne.

2. Zapraszamy dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 podczas której będziemy się modlić w intencjach solenizanta ks. Zbigniewa. Polecamy ks. Zbigniewa naszej modlitewnej pamięci.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek, o godz. 19.00;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 19.00;

• „Godzina dla Jezusa” – godzinne czuwanie modlitewne w czwartek po Mszy św. wieczornej;

• Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą św. wieczorną;

• Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych;

• Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w poniedziałek 18 marca – ODWOŁANE;

• zbiórka kandydatów na ministrantów – 23 marca (sobota), godz. 10.00;

• koło plastyczne – 23 marca (sobota), godz. 11.00;

• schola muzyczna – 23 marca (sobota), godz. 13.15.

 

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 18 do 21 marca, o godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

6. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Także dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą dzisiaj sprzedaż stroików i dekoracji wielkanocnych. Zachęcamy do wsparcia powyższych inicjatyw.

 

7. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Od Niedzieli Palmowej wystawiony będzie w kościele kosz na dary (żywność, chemia domowa, zabawki), z których zrobione zostaną paczki dla najuboższych z naszej parafii.

 

8. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne zebrane zostało 1660 zł. Dziękuję za wsparcie.

 

9. Dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami naszego osiedla za wspólną modlitwę, za świadectwo żywej wiary i za zaangażowanie się życie religijne parafii.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz