Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2013 r.

 

Grób już pusty! Jezusa już tam nie ma! Teraz możemy go znaleźć na drogach naszej codzienności. Zmartwychwstały Pan chce być blisko nas, bo bardzo Mu na nas zależy. Radość wielkanocna może stać się siłą do pokonywania największych nawet trudności w naszym życiu. Trzeba tylko z wiarą dostrzec, że grób jest już pusty, a Zmartwychwstały jest z nami.

 

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 8.00. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Krąg Biblijny w czwartek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym;
  • Kółko plastyczne, 06 kwietnia (sobota) o godz. 11.00
  • zmiana tajemnic Żywego Różańca, 07 kwietnia (niedziela) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

4. We wtorek, 2 kwietnia, przypada ósma rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Ze względu na to, że odwiedziny chorych z posługą sakramentalną były tydzień temu przed świętami, tegoż dnia nie będzie. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

 

6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na Mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi przyjęcie do grona służby liturgicznej nowych chłopców.

 

7. W Wielki Czwartek z rąk arcybiskupa Andrzeja Dzięgi dwóch ministrantów z naszej wspólnoty parafialnej: Grzegorz Pąsik i Maciej Szczygielski otrzymało posługę lektoratu. Gratulujemy nowym lektorom i ich rodzinom.

 

8. W następną niedzielę tj. 07 kwietnia, po Mszach św. będą zbierane datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

9. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich.

 

10. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość

 

Proboszcz