Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2012 r.

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2012 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2. Jutro, 31 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

 

3. 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

4. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas będą zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – spowiedzi święta pierwszopiątkowa przed i po Mszy św. porannej. Ze względu na trwanie kolędy duszpasterskiej w styczniu nie ma odwiedzin chorych; pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

 

6. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2013 r. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 5 stycznia 2013 r.:

2 stycznia (środa) – ulica: Dziewanny; Junacka; Przesmyk; Spadziowa; Stawna; Tropikalna; Wiśniowa.

3 stycznia (czwartek) – ulica: Mokra; Wiankowa.

4 stycznia (piątek) – ulica: Kaczeńców; Kluka; Mirtowa; Słoneczników.

5 stycznia (sobota) – ul. Miodowa (bez Osiedla Gubałówka, Osiedla Miodowe I i Miodowe II).

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w sobotę o 15.00. Cały plan Kolędy dostępny jest w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na parafialnej stronie internetowej.

 

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 stycznia – w Uroczystość Objawienia Pańskiego – po Mszy św. o godz. 9.30. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.

 

8. W niedzielę w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy również na Jasełka wystawione przez dzieci z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.30 oraz zachęcamy do rodzinnego kolędowania w kościele o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną. Kolędować będziemy razem z Nauczycielskim Chórem Żeńskim Primo Vere pod batutą ks. kan. dr. Zbigniewa Woźniaka.

 

9. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i opiekę w nowym roku.

 

10. Niech w roku 2013 Jezus Chrystus wspiera nas na drodze wiary, a Ta, która przewodzi nam w wierze – Maryja Matka Boga roztoczy nad nami swoją opiekę.

 

Proboszcz

 

List KEP na Niedzielę Świętej Rodziny 2012