Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 24.03.2013 r.

W Niedzielę Palmową przeżywamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Witany przez trzymających palmy mieszkańców miasta jak król, będzie wkrótce przez nich żegnany okrzykami: „Ukrzyżuj Go!”. Rozpoczynając Wielki Tydzień wsłuchajmy się w to, co Bóg przez los Jezusa chce nam powiedzieć o sobie.

 

1. Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień – czas bezpośrednio poprzedzający wielkanocne uroczystości paschalne. Dzisiaj też obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy w szczególny sposób o młodzieży, aby zawsze była przy Chrystusie i Kościele.

2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 18.30 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 18.30.

3. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy, chlebki oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Od dzisiejszej do Wielkiej Soboty (do godz. 15.00) wystawiony jest w kościele kosz na dary (żywność, chemia domowa, zabawki), z których zrobione zostaną paczki dla najuboższych z naszej parafii. Paczki wydawane będą w Wielką Sobotę w domu parafialnym od godz. 15.00 do 16.00. Dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą nadal, przed kościołem, kiermasz stroików i dekoracji wielkanocnych. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszach świętych będzie można nabyć wielkanocne ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia i życzymy miłych chwil w towarzystwie rodziny i przyjaciół przy południowej kawie i smacznym kawałku ciasta z parafialnego kiermaszu.

5. We wtorek, 28 marca o godz. 15.00 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu (posprzątaniu) kościoła i terenu przykościelnego do Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny prośba skierowana jest do osób, które korzystają z pomocy wspólnoty parafialnej organizowanej przez Caritas naszej parafii.

6. Biuro parafialne w środę, 27 marca, będzie nieczynne. Wszelkie ważne sprawy, tj. chrzest, pogrzeb, posługa sakramentalna do chorega, proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza. Inne sprawy, takie jak wydanie zaświadczenia, proszę o zgłoszenie się do biura parafialnego po świętach. Dziękuję za zrozumienie i uszanowanie czasu przygotowań i przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

 

Triduum Paschalne

7. Wielki Czwartek – Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 21.00 do 23.00. Spowiedź święta od godz. 18.00 do 19.00.

8. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Liturgię poprzedzi Droga Krzyżowa o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 18.30 i od 21.00 do 23.00. Spowiedź święta od godz. 18.00 do 19.00 i od 21.00 do 22.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

9. Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 22.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 22.30. Święcenie pokarmów o pełnych godzinach od 9.00 do 15.00. Spowiedź święta w czasie święcenia pokarmów. Podczas święcenia pokarmów będzie można złożyć ofiarę pieniężną na wystrój kościoła.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią o godz. 8.00 w kościele. Zbiórka ministrantów oraz spotkanie z panami biorącymi udział w obrzędzie umywania nóg w Wielki Czwartek w środę o godz. 19.00 w kościele. Szczegółowy harmonogram obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych znajduje się w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na stronie parafialnej.

 

10. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej w niedzielę o godz. 8.00.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz