Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą – 12.10.2014 r.

Pan Bóg kieruje do nas zaproszenie na ucztę, zaprasza nas do zamieszkania z Nim w królestwie niebieskim. Czy takie zaproszenie jednak nie burzy moich planów? Czy mam w ogóle czas, aby na nie odpowiedzieć? A może to zaproszenie mnie irytuje i denerwuję się na tych, którzy to przesłanie mi przekazują? Pan Bóg, który wszystko dla nas przygotował i pragnie być z nami, z ojcowską miłością czeka na naszą odpowiedź. Na początku Mszy św., kiedy stajemy w prawdzie przed Bogiem, zastanówmy się, czy chcemy przyjąć zbawcze zaproszenie.

1. Przeżywam dzisiaj kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży i dzieci z małych miejscowości. Za wszelką pomoc Bóg zapłać.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to modlimy się Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

4. Spotkania formacyjne:

• I rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 13 października o godz. 18.00 w kościele;

• próba scholii muzycznej, piątek 17 października po Mszy św. w kościele. Zapraszamy młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne;

• koło plastyczne, sobota 18 października o godz. 11.00;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

5. Dyrektor i kadra pedagogiczna nowo powstałego przy parafii Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Pod Aniołami.pl” Edukacja Montessori zaprasza rodziców wraz z dziećmi na „otwarty dzień”, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 19 października w godzinach od 9.00 do 14.00. O godz. 14.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie i otworzenie przedszkola. Zapraszamy serdecznie.

6. Dzisiejszej niedzieli ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone są na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię – dokumentacja instalacji grzewczej . Dziękuję za wsparcie materialne, a także za ofiary składane na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 Proboszcz

 Budżet Obywatelski 1

Budżet Obywatelski 2