Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą – 05.10.2014 r.

Jesteśmy winnicą Pana, o którą Bóg dba jak najlepszy gospodarz i zapewnia wszystko, co jest potrzebne do życia i wzrostu. Czasem ogarnia nas zwątpienie, czy rzeczywiście Pan Bóg o nas pamięta, czy o nas się troszczy, czy nam przebacza. Oddajmy Panu na początku tej Eucharystii nasze niepokoje i trudności słowami psalmu, który będziemy dzisiaj śpiewać: „Powróć, Boże Zastępów, wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl”.

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzić będą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Natomiast w sobotę odmawiać będziemy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w nich i do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 06 października o godz. 18.00 w kościele;

• Caritas parafialny, poniedziałek 06 października o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, piątek 10 października o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobota 11 października o godz. 10.30. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła;

• koło plastyczne, sobota 11 października o godz. 11.00;

• próba scholii muzycznej, sobota 11 października o godz. 13.15 w kościele. Zapraszamy młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do Pani Wiolety – organistki;

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30.

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Dzisiejszej niedzieli na placu przed kościołem zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię – dokumentacja instalacji grzewczej . Dziękuję za wsparcie materialne.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. W szczególny sposób za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

 Budżet Mieszkańców Szczecina