Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykła – 14.09.2014 r.

Dzisiejsze Święto Podwyższenia Krzyża przypomina nam o naszym odkupieniu dokonanym przez cierpienie i śmierć Jezusa. Rozpoczynając liturgię, warto odpowiedzieć sobie na pytania: Czy wierzę w miłość Boga? Czy wierzę, że Jezus przyszedł na świat, aby nas zbawić, a nie potępić? Czy naprawdę wierzę w życie wiecznie?

 

1. Porządku odprawiania Mszy św w naszym kościele. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (dla dzieci) i 19.00. W tygodniu Msza św. odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w ciągu dnia pół godziny przed Mszą świętą.

2. W poniedziałek 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, przeżywać będziemy odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą Msze św. odpustową o godz. 18.00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie ks. prałat Dariusz Knapik, długoletni proboszcz sąsiedniej parafii na Warszewie, a obecnie ekonom diecezjalny. Ze względu na uroczystość odpustową nie będzie Nowenny do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

4. Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii we wtorek 16 września o godz. 3.00 rano (w nocy z poniedziałku na wtorek) z parkingu przy kościele na Osowie.

5. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

6. Dzieci, które w tym roku pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu I Komunii Świętej oraz młodzież, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania, rodzice mogą zapisać po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła. Więcej informacji udziela Pani katechetka Teresa Nalepa po Mszy św. niedzielnej o godz. 12.30.

7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialne. Obecnie pragniemy się skupić nad realizacją dokumentacji i projektów technicznych związanych z ogrzewaniem kościoła.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

9. Osoby zainteresowane nauką języka obcego przy parafii mogą dokonać zapisu w poniedziałek 15 lub 22 września o godz. 17.00 w domu parafialnym.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz