Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą – 07.09.2014 r.

Pan Jezus dzisiaj mówi do nas, że gdzie dwaj albo trzej są zebrani w Jego imię, tam On jest pośród nich. Jezus gromadzi nas dzisiaj wokół ołtarza, aby nas nauczać i umacniać. Prośmy podczas tej Mszy św. o łaskę jedności i otwartości naszych serc, abyśmy, kierując się miłością, zgodnie zanosili do Boga nasze modlitwy.

1. Z dzisiejszą niedzielą powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. W niedzielę Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 1.230 (dla dzieci) i 19.00. W tygodniu Msza św. odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w ciągu dnia pół godziny przed Mszą świętą.

2. W poniedziałek 8 września obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, przezywać będziemy odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą Msze św. odpustową o godz. 18.00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie ks. prałat Dariusz Knapik, długoletni proboszcz sąsiedniej parafii na Warszewie, a obecnie ekonom diecezjalny.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkania formacyjne:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30;

• spotkanie Rady Gospodarczej we wtorek, 09 września o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• spotkanie rodziców dzieci, które pragną w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu I Komunii świętej i rodziców młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do bierzmowania w czwartek 11 września o godz. 18.30 w kościele;

• spotkanie Parafialnego Koła Radia Maryja w czwartek, 11 września po Mszy św. w domu parafialnym.

• zbiórka ministrantów w sobotę, 13 września, o godz. 11.00 w kościele.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30.

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

8. 1 września rozpoczął działanie przyparafialny, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pod Aniołami.pl” Edukacja Montessori. Nabór dzieci jest całoroczny, jednakże mając na uwadze jak najlepszą realizację programu wychowawczego ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy.

9. Osoby zainteresowane nauką języka obcego przy parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 8 września o godz. 17.00 w domu parafialnym.

10. Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii we wtorek 16 września o godz. 3.00 rano (w nocy z poniedziałku na wtorek) z parkingu przy kościele na Osowie. Jest wolne jedno miejsce. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

11. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Można również nabyć ilustrowany albumu Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” w cenie 70 zł.

13. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na inwestycję parafialne. Obecnie pragniemy się skupić nad realizacją dokumentacji i projektów technicznych związanych z ogrzewaniem kościoła.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz