Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą – 17.08.2014 r.

Bardzo tęsknimy za cudownymi wydarzeniami. Nieraz modlimy się o nie. Zapominamy, że najpierw trzeba w sercu rozbudzić wiarę. Bez niej niczego w życiu nie osiągniemy. Pomocą do osiągnięcia wytrwałej wiary jest zachowywanie Bożego prawa. Prośmy podczas tej Mszy św. aby nie brakło w nas sił w trosce o silną wiarą.

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00 oraz w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zwracały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

5. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca sierpnia IV (ostatniej) raty w kwocie 270 euro.

6. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1800 zł. Dziękuję za udzieloną pomoc.

7. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2014/2015. We wrześniu rozpocznie działanie niepubliczne przedszkole Montessori działające przy parafii i wychowujące dzieci w duchu wartości Kościoła rzymskokatolickiego. Zapisy do przedszkola i na zajęcia językowe nadal trwają. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej i na plakatach w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Można również nabyć pięknie ilustrowany albumu „Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” w którym oprócz opisu i zdjęć naszego kościoła parafialnego pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny są też wszystkie kościoły Szczecina. Cena albumu 70 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz