Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26.11.2017 r.

Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Król Wszechświata, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem pasterzem, który dba o każdego z nas. Wzywa nas też, abyśmy i my troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych i opuszczonych. W potrzebujących jest Jezus. Pomagając im, służymy Jezusowi Królowi. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę drugiego człowieka. Bo nie udzielając pomocy, odwracamy się od Jezusa.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ostatnich ławkach;
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.;
 • Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. w dzień powszedni.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • I rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 27 listopada o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, czwartek 30 listopada o godz. 1900 ;
 • chór parafialny, piątek 1 grudnia o godz. 2000;
 • koło plastyczne, sobota 2 grudnia o godz. 1100.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość w piątek od 1700 do 1745. W piątek odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej, z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 1800 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

 

 1. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 1100 młodzież mająca w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania złoży uroczyste wyznanie wiary.

 

 1. Za tydzień 3 grudnia, w I Niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowywać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym obok czytań na niedzielę, ogłoszeń duszpasterskich i intencji mszalnych znajdziemy wstępną wizualizację instalacji organów w naszym kościele

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz