Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 05.04.2015 r.

 1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 800. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

 2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 11 kwietnia o godz. 1030;
 • kółko plastyczne w sobotę 11 kwietnia o godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 930.

 4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia na Mszy świętej o godz. 1230 nastąpi przyjęcie do grona służby liturgicznej nowych ministrantów. Gratulujemy rodzicom wychowania religijnego synów.

 1. Osoby, które we wrześniu jadą na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłatę pierwszej raty w wysokości 1000 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 1. Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Jasnej Góry, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w terminie 5 – 7 czerwca br. Całościowy koszt to 350 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła, paniom za poprowadzenie w Niedzielę Palmową kiermasz ciast. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich.
 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, głębokiego przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Niech Chrystus Zmartwychwstały oświeca drogi codziennego życia, obdarza obfitością łask, napełnia serca radością i nadzieją. Niech wiara, nadzieja i miłość płynące z Krzyża Chrystusowego pozostaną w sercu i dodają sił do pokonywania trudności każdego dnia.

 

 

 

Proboszcz