Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę – 7.06.2020 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.
Abyśmy mogli mieć łączność z Bogiem Trójjedynym, wyznajmy swe grzechy i prośmy o przebaczenie, uświęcenie i umocnienie w miłości.

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj trudno jest nam pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni jest po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa. w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

2. Spotkania formacyjne:

  • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek 8 czerwca, w domu parafialnym według ustalonej listy;

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

4. 11 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Msza święta o godz. 1100 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. W tym roku podczas procesji nie będzie orkiestry, dlatego „grających i śpiewających” parafian zapraszamy tego dnia do animacji śpiewu. Osoby chętne prosimy po Mszy św. o kontakt z panem organistą Jakubem. Podczas procesji należy uwzględnić  rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, GIS-u i Episkopatu Polski: należy zachować 2 metry dystansu społecznego lub zasłonić nosa i ust.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

6. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Dziękuję bardzo za każde wsparcie finansowe. W sposób szczególny dziękuję za pomoc udzieloną w czasie szczytu pandemii.

7. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „L’Osservatore Romano”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz