Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 09.09.2018 r. – 23 niedziela zwykła

„Odwagi! Nie bójcie się!” – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Może czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.

1.  Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz.: 800, 930, 1100, 1230 – dla dzieci i o 1900. W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Zapraszamy na Msze św. odpustową w sobotę 15 września o godz. 1300. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. dr Zbigniew Woźniak. Msze św., o godz. 1230 poprzedzi Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz 1800. W piątek po Mszy św., około godz. 1830, zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych.

3. Do piątku trwa Nowenna do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800, a po Mszy na nowennę. 

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą z a przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę przed Mszy św. odpustową o godz. 1230.

5. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek, 14 września po Mszy św. w domu parafialnym;
  • chór parafialny w piątek, 14 września, o godz. 2000 w domu parafialnym. Zapraszamy też osoby, które chciałby spróbować swoich sił w śpiewie chóralnym;

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 9 września na Mszy św. o godz. 1230.

7. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

8. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

9. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

10. Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych we Francji w środę 19 września o godz. 130 (w nocy) z parkingu przy kościele na Osowie. 

11. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – zakup nowych organów kościelnych. Nadal istnieje możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

12. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz