Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 08.09.2019 r. – 23 niedziela zwykła

 

„Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” –słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam, że wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania. Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, prawdziwą wolnością, kocha nas prawdziwie największą miłością. Niech nasza odpowiedź nie będzie połowiczna – zaprośmy Boga do naszej codzienności, oddajmy mu radości i troski.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz.: 800, 930, 1100, 1230 – dla dzieci i o 1900. W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Zapraszamy na Msze św. odpustową w niedzielę 15 września o godz. 1230. Mszy św.  odpustowej o godz. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ojciec prof. dr hab. Roland Prejs, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wykładowca historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ojciec prof. Roland  Prejs OFMCap będzie głosił homilie także na Mszach św. sprawowanych do południa. Po Mszy św. odpustowej odbędzie się poświęcenie nowych organów oraz koncert chóru parafialnego, a także prezentacja  nowego instrumentu, który poprowadzą organiści pracujący w naszej parafii: Karolina Kowal i Filip Bańkowski.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnej dzisiaj o 1830, a od 9 do 14 września po Msze św. o godz. 1800. W ramach przygotowań odpustowych w sobotę 14 września obchodzić będziemy wydarzenie ewangelizacyjne „Szczecin u stóp Krzyża” wpisujące się w ogólnopolską inicjatywę religijną „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy od godz. 1400 do kościoła na przebłagalną i dziękczynną adorację Krzyża. O godz. 1500 „Koronką do Miłosierdzia Bożego” zostanie zakończona adoracja.

5. Spotkania formacyjne:  

  • Matki w Modlitwie w piątek 13 września o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Chór parafialny w piątek 13 września o godz. 2000 w domu parafialnym.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 14 września o godz. 1030 w kościele. Obecność obowiązkowa.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

7. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych w piątek 13 września po Mszy św. (ok godz. 1830)

8. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

9. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

10. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

11. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na dokończenie inwestycji związanem z zakupem i montażem nowych organów. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz