Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 01.09.2019 r. – 22 niedziela zwykła

Naszym powołaniem jest miłość. Nie zaszczyty i pierwsze miejsca, ale cicha i pokorna realizacja przykazania miłości. Wymaga to zaparcia się siebie i nie szukania uznania za dobre czyny. Jezus nie tylko dał nam przykład takiego życia, lecz także umacnia nas na tej drodze prowadzącej do wewnętrznego szczęścia i radości.

1. W niedzielę 1 września Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. Od poniedziałku, 2 września powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy św. i nabożeństw. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 1800. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz.  1800 Spowiedź św. w piątek od godz.1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:  

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 września po Mszy św. o godz. 930;
 • Rodzice dzieci, które pragną w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu I Komunii świętej i rodzice młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do bierzmowania w poniedziałek 2 września o godz. 1830 w kościele. Przypominamy, że jednym z kryterium przystąpienia przez dziecko do I Komunii Świętej jest ukończenie 6 roku życia, a nie uczęszczanie do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziecko do sakramentu I Komunii Świętej winno przystąpić we wspólnocie parafialnej w której wraz z rodzicami wzrasta w wierze i tu przygotowuje się do przyjęcia tegoż sakramentu. Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w 8 klasie szkoły podstawowej, przygotowanie rozpoczyna od 6 klasy;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 5 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie w piątek 6 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Chór parafialny w piątek 6 września o godz. 2000 w domu parafialnym.
 • Zbiórka ministrantów w piątek 6 września o godz. 1830 w kościele. Obecność obowiązkowa. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 8 września na Mszy św. o godz. 1230.

6. Niedzielę 15 września przeżywana będzie w naszej parafii jako niedziela odpustowa. Mszy św.  odpustowej o godz. 1230 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ojciec prof. dr hab. Roland Prejs, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wykładowca historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 8 września rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowującej nas do uroczystości odpustowych.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na dokończenie inwestycji związanem z zakupem i montażem nowych organów. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. Dziękuję wszystkim którzy w ostatnim czasie pomagali w porządkach i pracach w kościele i na terenie przykościelnym.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

Intencje Żywego Różańca – wrzesień 2019

 • I RŻR Aby dzieci i młodzież, która rozpoczyna rok szkolny wzrastały w wiedzę i dary Ducha Świętego. (Msza św. 08.09, godz. 1900)
 • II RŻR O rozwój kultu Matki Bożej Bolesnej w naszej wspólnocie parafialnej (Msza św. 15.09, godz. 930)
 • III RŻR Za Ojczyznę o odrodzenie ducha jedności i solidarności (Msza św. 29.09, godz. 930)
 • IV RŻR O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (Msza św. 22.09, godz. 1100)