Ogłoszenia duszpasterskie na 9.7.2023 r. – 14 niedziela zwykła

Chrystus, pokorny Sługa Pański, zaprasza nas dzisiaj, byśmy przy Jego sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia są duże, ale większa jest moc łaski Boga. Słuchając Jego słowa i karmiąc się Jego ciałem, otwieramy się na Jego miłującą obecność. Prośmy u progu tej Eucharystii, by spotkanie z Chrystusem przemieniło nasze wnętrza, wprowadzając nas w radosne uwielbienie Boga.

1. W lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele, sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;

3. We  wtorek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

4. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. Przeznaczona jest na inwestycję parafialną – odbudowa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za udzielone wsparcie finansowe.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz