Ogłoszenia duszpasterskie na 9.12.2018 r. – 2 niedziela Adwentu

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. W Adwencie czekamy nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki, to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość na spotkanie z Chrystusem. 

 

1. Zapraszamy, a w szczególności dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W tym tygodniu ze względu, że we wtorek i czwartek są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. W niedzielę 16 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marcin Filipek. Rekolekcje trwać będą do środy, 19 grudnia. W niedzielę nauki głoszone będą podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy zapraszamy do kościoła na godz. 1800. 

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • III rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 10 grudnia o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, piątek 14 grudnia po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek 14 grudnia o godz. 2000;
 • kandydaci na ministrantów w sobotę 15 grudnia o godz 1030;
 • Koło plastyczne w sobotę 15 grudnia o godz. 1100;
 • dzieci, które chciałby grać w jasełkach parafialnych, sobota 15 grudnia po kole plastycznym (około 1300).

5. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św.

6. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

7. W niedzielę 16 grudnia na Mszy św. o godz. 1230  zostaną przyjęcie do grona służby liturgicznej nowi ministranci.

8. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej  nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych. Od dzisiejszej niedzieli w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. 

9. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – m.in. zakup organów kościelnych. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dzisiaj po Mszach św. na placu przed kościołem zbierane są również datki do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyk „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy artykuł dotyczący symbolik wieńca adwentowego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz