Ogłoszenia duszpasterskie na 9.10.2022 r. – 28 niedziela zwykła

Scena z dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus oczyszcza dziesięciu trędowatych, pobudza nas do prośby o dar wewnętrznego uzdrowienia i do wdzięczności. Wiara i wdzięczność często idą w parze. Prośmy o serca otwarte i gotowe odpowiedzieć na hojne dary, których Bóg pragnie nam udzielić.

1. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup parafialnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Marii Pany w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 1 października o godz. 1830 w kościele;
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 13 października po Mszy św. w kościele;
  • Matki w Modlitwie w piątek 14 października o godz. 1830 w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 15 października o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, a następnie oddać w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4550 zł. Obecnie zebrane mamy 2600 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na realizowaną obecnie inwestycję parafialną – remont muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

7.  Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych wśród wiernych parafii, tzw. dominicantes et communicantes.

8. W niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz