Ogłoszenia duszpasterskie na 9.06.2024 r. – 10 niedziela zwykła

W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewni nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na skierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań.

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Pani w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 15 czerwca o godz. 1030 na boisku osiedlowym;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 15 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św.

5. W piątek, 21 czerwca o godz. 1600, na placu przy boisku osiedlowym odbędzie się rodzinny dzień dziecka. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – dalsza renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

7. Z niedzielą 23 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według nowego porządku. Do południa będą trzy Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200 oraz wieczorem o godz. 1900. Mszy św. o godz. 1200 w roku szkolnym przeznaczona będzie dla dzieci poza okresem wakacji, ferii zimowych i świątecznych. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Maryś.  Niech spoczywa w pokoju.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz