Ogłoszenia duszpasterskie na 9.02.2020 r. – 5 niedziela zwykła

Bogu nie chodzi o gzymsy i fasady. Czysto zewnętrzne oddawanie Mu czci nie jest mu potrzebne. Raczej o to, byśmy oddawali mu cześć wiernie trzymając się Jego przykazań – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Tak żyjąc najlepiej oddajemy Mu cześć i przyczyniamy się do tego, że i świat staje się lepszy. Niech ta Eucharystia, w której Bóg daje nam samego siebie sprawi, że kiedy usłyszmy na koniec słowo „idźcie”, pójdziemy zdecydowani żyć Ewangelią  na przekór temu, co proponuje nam dzisiejszy świat.

 

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodami Światowy Dzień Chorego. Msza Święta, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych, będzie sprawowana o godz. 1800. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej kościoła.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • III rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 10 stycznia o godz. 1900 w domu parafialnym.

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan” proszę o dokonanie przedpłaty wysokości 1300 zł.

6. Ofiary składane dzisiaj na tacę podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycję parafialną – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz