Ogłoszenia duszpasterskie na 9.01.2022 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest (Łk 3,21). Ta narracja sugeruje, że zanurzył się w wodach Jordanu po innych, ustawiwszy się pokornie na końcu kolejki. Prośmy w czasie Eucharystii pokornego Boga, by poruszyły nas na nowo słowa, które Mesjasz usłyszał nad falami Jordanu: „Jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

1. Dziś w Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego. 

2. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1630. W bieżącym roku, ze względów pandemicznych wizyta duszpasterska odbędzie się na tzw. „zaproszenie”. Dzień prędzej nie będzie zapowiedzi kolędy przez ministrantów, tylko w dniu kolędy ksiądz będzie bezpośrednio odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem Bożym rodziny, które wyraziły prędzej taką wolę, przez złożenie w kościele „zaproszenia”.

Porządek kolędy w tygodniu od 10 do 14 stycznia 2022 r.:

  • 10 stycznia (poniedziałek): ul. Andersena, Bajkowa, Cudowna, Guliwera, Gwiazdy Polarnej, Sezamkowa, Wymarzona;
  • 11 stycznia (wtorek): ul. T. Piotrowskiego, Koziego Wierchu, Lisiej Góry, Wielokwiatowa, Miodowa od ul T Piotrowskiego do ul. Andersena oraz ul. Miodową Osiedle Gubałówka i Osiedle Miodowe II;
  • 12 stycznia (środa): ul. Miodowa od ul. Andersena do końca i Osiedla Miodowe I;
  • 13 stycznia (czwartek): Nektarowa, Spadziowa, Pod Urwiskiem, Osowska, Muzyczna, Czesława Niemena, Chorzowska, Junacka, Narożna;
  • 14 stycznia (piątek):  Chłodna, Upalna, Toskańska, Tropikalna, Śródziemnomorska, Atlantycka.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem oraz w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 14 stycznia o godz. 1900 ;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 15 stycznia o godz. 1100.

5. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – zakończenie ocieplenia i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

6. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Radkowską. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz