Ogłoszenia duszpasterskie na 8.12.2019 r. – 2 niedzielę Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”, pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

 

1. Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marcin Szczodry. Rekolekcje trwać będą do środy, 11 grudnia. Dzisiaj nauki głoszone są podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy zapraszamy do kościoła na godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. od godz. 1730.

2.  Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • III rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 9 grudnia o godz. 1830;
  • Chór parafialny w czwartek 14 grudnia o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie, piątek 13 grudnia po Mszy św.;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 14 grudnia o godz. 1100 w kościele;
  • Koło plastyczne w sobotę 14 grudnia o godz. 1100.

5. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu bezpośrednio przed i po  Mszach św.

6. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

7. W niedzielę 15 grudnia na Mszy św. o godz. 1230  zostaną przyjęcie do grona służby liturgicznej nowi ministranci.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu na domu parafialnym. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Także po Mszach św. Przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie – w byłych krajach Związku Sowieckiego.. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej  nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych. Od dzisiaj w kościele podczas Mszy świętych wystawiony jest kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc.

10. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

11.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Predko. Niech spoczywa w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz