Ogłoszenia duszpasterskie na 8.11.2020 r. – 32 niedziela zwykła

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900.  Jednocześnie przypominamy, że dekret o udzieleniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i uroczystości obowiązuje w miejscu i czasie trwania czerwonej strefy i dotyczy tych, „którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych […]”.

2. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 1800.

3. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w tym roku przez cały listopad w ośmiu przez siebie wybranych dniach. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • wypominki” są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Kartę wspominkową oznaczamy cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. Istnieje także możliwość złożenia wypominek drogą mailową o czym więcej na stronie internetowej parafii. 
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.

5. Dzisiaj następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca:

  • I RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej;
  • II RŻR – O pogłębione przygotowanie naszych serc do uroczystości beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, oraz o obfite i trwałe owoce duchowe i społeczne tej beatyfikacji dla Narodu i Kościoła;
  • III RŻR – Aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia;
  • IV RŻR – O dar nieba dla zmarłych z naszych rodzin, parafii i zmarłych członków Róż Różańcowych.

6. Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zdalnym. W ważnych sprawach proszę telefonicznie lub bezpośrednio kontaktować się z księdzem. 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

8.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Dziewulskiego. Niech spoczywa w pokoju.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz