Ogłoszenia duszpasterskie na 8.10.2023 r. – 27 niedziela zwykła

Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. Prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup religijnych. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 14 października o godz 1100 w domu parafialnym.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. 22 października o godzinie 2000 (po mszy św. wieczornej w niedzielę) odbędzie się wieczór muzyki organowej. Wykonane zostaną utwory organowe m.in.: Bacha, Pachelbela i Hessego w aranżacji pana Piotra Cholewy i pana Stanisława Dziechciarza. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym roku po raz pierwszy 2-go listopada, w Dzień Zaduszny, odprawimy uroczystą Msze Świętą zbiorową, tzw. „kolektywną”, w intencji zmarłych powierzonych naszym modlitwom z prośbą o dar życie wiecznego. Msze Święte zamawiane za zmarłych stanowią wyraz naszej troski o zbawienie zmarłych i skrócenie ich męk czyśćcowych. Ofiarowując Mszę Świętą za zmarłych uczymy też młodsze pokolenie, aby kiedyś uczynili to samo dla nas. Zmarłych za których będzie w Dzień Zaduszny sprawowana Msza św kolektywna można zgłosić w zakrystii naszego kościoła po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym (w środę od godz. 1900 do 2000). Wysokość ofiary za Msze Świętą zbiorową jest dobrowolna.

7. Cały czas można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku, jako wspólnota parafialna, zobowiązani jesteśmy pomóc szczecińskiemu seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 4800 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8. Datki składane dzisiaj podczas Mszy św. będą przeznaczone są realizowana obecnie inwestycję parafialną – remont muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

9. W niedzielę, 15 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz