Ogłoszenia duszpasterskie na 8.1.2023 r. – niedziela Chrztu Pańskiego

W święto Chrztu Pańskiego patrzymy na Jezusa, który wchodzi do Jordanu, aby zjednoczyć się z nami przez zanurzenie w jego wodach. Słyszymy też głos z nieba: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Świadomi, że Bóg pragnie otworzyć nas na tajemnicę wewnętrznej przemiany, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie życia dla Niego i prośmy, by pomógł nam korzystać z darów, których udzielił nam na chrzcie świętym.

1. Dziś w Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego. 

2. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1630, a w sobotę o godz. 1400. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Porządek kolędy w tygodniu od 9 do 14 stycznia 2023 r.:

  • 9 stycznia (poniedziałek): ul. Chorzowska;
  • 10 stycznia (wtorek): ul. Chłodna, Upalna, Toskańska, Tropikalna, Gwiazdy Polarnej, Śródziemnomorska, Atlantycka, Niemena nr 45, Arktyczna;
  • 11 stycznia (środa): ul. Miodowa (od 1- do wysokości ronda), Pod Urwiskiem, Osowska, Sierakowska, Spadziowa, Nektarowa;
  • 12 stycznia (czwartek):  ul. Miodowa (od ronda  Lisiej Góry), Lisia Góra, Muzyczna;
  • 13 stycznia (piątek): ul. Miodowa (od ul. Lisiej Góry do ul. Tadeusza Piotrowskiego), Mimozy, Wielokwiatowa;
  • 14 stycznia (sobota):  ul. Tadeusza Piotrowskiego, Koziego Wierchu.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym: koło plastyczne dla dzieci w sobotę 14 stycznia o godz. 1100.

5. Dzisiaj o godzinie 1730 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru parafialnego oraz wspólne śpiewanie kolęd. Serdecznie zapraszamy.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – odbudowę i renowację zabytkowego muru przykościelnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz