Ogłoszenia duszpasterskie na 8.08.2021 r. – 19 niedziela zwykła

Jam jest chleb życia – mówi o sobie Chrystus już od dwóch tysięcy lat, gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie „mieć w obfitości”.

1.  Msze św. w wakacje sprawowane są: w niedziele o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 900 a w pozostałe dni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św., w dzień powszedni, pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je do kościoła. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. 15 sierpnia przypada także 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą.

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

5. Dziśtaca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialną – remont dachu domu parafialnego. Za wsparcie finansowe serdecznie dziękuję.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz