Ogłoszenia duszpasterskie na 8.05.2022 r. – 4 niedziela Wielkanocna

Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem.

1. Jutro przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz. 1800.

2. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230;
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Koło plastyczne w sobotę 14 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. Taca zbierana podczas dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Obecnie opracowujemy dokumentację konserwatorską i ekspertyzy niezbędne do podjęcia remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz