Ogłoszenia duszpasterskie na 8.03.2020 r. – 2 niedziela Wielkiego Postu

Gromadzi nas tutaj wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składamy więc Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem.
Przeprośmy Boga wobec zgromadzonego tutaj ludu Bożego za słabość naszej wiary i wszystkie winy, aby uzyskać przebaczenie, jakiego udziela nam Bóg przez posługę Kościoła i aby umocniła się nasza wiara.

 

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia datkiem do puszki dzieło misyjne Kościoła. Za udzieloną pomoc dziękujemy.

2. W poniedziałek 2 marca młodzież z naszej parafii, 17 osób, otrzymała z rąk Ks. Bpa Mariana Błażeja Kruszyłowicza sakrament bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza – zieloną i fioletową stułę, które będą przeznaczone do liturgii w naszym kościele.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Chór parafialny w czwartek 12 marca, o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie w piątek 13 marca po Mszy św.;
  • koło plastyczne w sobotę 14 marca, o godz. 1100.

5. Poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci pierwszokwomunijnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

6. Są dwa wolne miejsca na pielgrzymkę, do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”, jeśli jest ktoś zainteresowanym to po Mszy św. zapraszam do zakrystii.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy, a osoby które pobrały z kościoła formularz podatkowy PIT-OP prosimy o wypełnienie go i złożenie podczas zbierania tacy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

9. W związku z nasilającym się w ostatnim okresie zjawiskiem „podrzucania” w kościele starych książek, gazet i obrazków o treści religijnej informujemy, że parafia nie prowadzi antykwariatu ani biblioteki parafialnej. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć książek to proponujemy m.in. osobiście wręczyć je komuś w prezencie,  zanieść do Książnicy Pomorskiej czy zawieść do ekoportów. Proszę serdecznie o uszanowanie podstawowych zasad życia wspólnotowego.

10. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz.