Ogłoszenia duszpasterskie na 7 niedzielę zwykłą – 19.02.2017 r.

Kiedy ktoś nas skrzywdzi, ciężko jest wybaczyć. Zdarza się też, że są wokół nas osoby, z którymi nie potrafimy się porozumieć. Może się w nas rodzić nienawiść i wrogość do takich ludzi. W dzisiejszych czytaniach usłyszymy: „Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata”. Mamy kochać, a nie nienawidzić. Taka jest droga chrześcijańska. Nie jest to droga łatwa, ale nie jesteśmy sami. Jezus mówi: „Módlcie się za tych, którzy was prześladują”. Podczas tej Mszy św. pomódlmy się za osoby, które są dla nas trudne, oraz za tych, od których doświadczyliśmy jakiegoś zła.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Biuro parafialne jest czynne środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Ostatniej niedzieli podczas Mszy św. na inwestycję parafialne – zakup mebli do prezbiterium i renowacja ławek, zebrane zostało 1800 zł. Można cały czas wesprzeć parafię przekazując 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego – Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Szczegóły znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego. Istnieje także możliwość ufundowania konkretnej rzeczy. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe, a w szczególności za dotacje celowe serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz