Ogłoszenia duszpasterskie na 7.5.2023 r. – 5 niedziela Wielkanocna

W domu mego Ojca jest mieszkań wiele – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

1. Jutro przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz. 1800.

2. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Koło plastyczne w sobotę 13 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. Z tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe. 

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym znajdziemy m.in. intencje modlitewne Żywego Różańca na maj.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz