Ogłoszenia duszpasterskie na 7.08.2022 r. – 19 niedziela zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prośmy o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

1. Msze św. w sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafianie w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Zapraszamy na Mszy św. o godz. 1800.

5. Za tydzień w drugą niedzielę tygodnia taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszki datki na KUL i WT US. Dziękuję za udzieloną pomoc.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz