Ogłoszenia duszpasterskie na 7.04.2024 r. – 2 niedziela Wielkanocna

Weźmijcie Ducha Świętego!. Słowa zmartwychwstałego Chrystusa, który przekracza zamknięte drzwi Wieczernika i posyła uczniów do świata, zachęcają i nas do udziału w Jego misji. Jezus wkracza w nasze życie i chce nas uczynić znakiem swojej obecności w świecie. Zgromadzeni w Jego imię na Eucharystii, otwórzmy się na dary Ducha, który uzdalnia do dawania świadectwa o Jego miłosierdziu wobec wszystkich.

1. Trwając w radości ze zmartwychwstania Chrystusa przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dzisiaj o godz. 1500 do naszego kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś  rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Po Mszach św. będą zbierane datki do puszki na potrzeby Caritas. Dziękuję za wsparcie.

2. W poniedziałek, 8 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy św. O godz. 1800 będziemy się modlić m.in. o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

3.Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. W niedzielę, 14 kwietnia na Mszy św. o godz. 1230, ksiądz proboszcz Robert odprawi Msze św. imieninową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.;
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (I grupa) w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we wtorek, 9 kwietnia o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek, 11 kwietnia po Mszy św. w kościele;
  • Koło plastyczne w sobotę 13 kwietnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

6. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

7. Do końca kwietnia można przekazać 1,5 procent dochodu na fundację działającą przy parafii. Dlatego proszę o uwzględnienie numeru KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich i dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz