Ogłoszenia duszpasterskie na 7.03.2021 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

Dziś jest czas, by obudzić naszą wiarę… Wielki Post, to czas by przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś, czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Dekalogu, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuje je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny?

1. Dzisiaj przeżywamy Wielkopostny Dzień Skupienia przygotowujący nas do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. i gorzkich żali głosić będzie ks. kan. lic. mgr Mariusz Kołodziej, proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Od godz. 1630 będzie także możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia. Po Mszy św. o godz. 1900 w ramach diecezjalnej akcji duszpasterskiej „Adoracja i post o powołania” odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca 24 godziny (do Mszy św. o godz. 1800 w poniedziałek). Dla celów organizacyjnych na stoliku z gazetami wystawiona jest lista adoracyjna, gdzie można wpisać się na konkretną godzinę czuwania. Na modlitwie można trwać indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Jeśli nie będzie chętnych do czuwania w godzinach nocnych adoracja zakończy się o północy i rozpocznie się w poniedziałek o godz. 900. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych ćwiczeń duchowych i zapoznania się z godzinami wspólnotowego czuwania poszczególnych grup parafialnych.

2. W środę 10 marca na Mszy św. o godz. 1800 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp. Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przystępującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 8 marca o godz. 1900;
  • Młodzież przystępująca w środę do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 8 marca o godz. 1845 w kościele.

5. Poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci pierwszokwomunijnych w niedzielę 14 marca na Mszy św. o godz. 1230.

6. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycję parafialne. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Przekazując 1% fundacji istniejącej przy parafii osobiście nic na tym nie tracimy, a wspólnotowo wszyscy tylko zyskujemy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO” w którym znajdziemy m.in. intencje modlitewne Żywego Różańca na marzec, czytania na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie i intencje mszalne na cały tydzień.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz