Ogłoszenia duszpasterskie na 7.02.2021 r. – 5 niedziela zwykła

Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodami Światowy Dzień Chorego. Msza Święta, z możliwością przyjęcia sakramentu chorych, będzie sprawowana o godz. 1800. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszego kościoła.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Pany w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930  w kościele.
  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 8 lutego o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek 8 lutego o godz.1915 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 12 lutego po Mszy św. w kościele.

5. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Emeryci i renciści, którzy nie rozliczają się samodzielnie, mogą to zrobić poprzez formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (wyłożony na stoliku z gazetami). Innych parafian prosimy o uwzględnienie „Fundacji Wspierania Inicjatywy Ad melius” w swoim zeznaniu podatkowym. Numer KRS fundacji – 0000 480 577. Zachęcamy szczególnie w obecnym czasie do skorzystania z tej możliwości wsparcia parafii. Jednocześnie dziękuję za wszelkie ofiary przeznaczone na cele wspólnoty parafialnej, ogrzewanie i utrzymanie świątyni, a także na potrzeby Kościoła powszechnego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz