Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę wielkanocną – 17.05.2020 r.

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Prośmy Boga, by mocą Ducha Świętego oczyścił nasze sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże płynące z tej Mszy św.

Radujemy się dziś z 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.

1. Msze święte w niedzielę odprawiane są według stałego harmonogramu, tj. o godz. 800, 930, 1100, 1230, i 1900.. W tygodniu o godz. 1800, możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Od dzisiaj zgodnie z zaleceniami w naszym kościele może uczestniczyć na Mszy św. w kościele 17 osób. Nadal zobowiązani jesteśmy do zasłaniania ust i nosa podczas liturgii. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
  • Nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego.

3. W poniedziałek, 18 maja br., o godz. 1800, z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w  naszym kościele sprawowana będzie Msza Święta dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II.

4. W tym samym czasie w sąsiedniej parafii ,św. Antoniego w Szczecinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył Mszy Świętej z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza Święta dziękczynna za życie i pontyfikat Ojca Świętego odbędzie się w nowym kościele pod Jego wezwaniem na szczecińskim Warszewie. We Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli duchowieństwa Archidiecezji udział wezmą delegacje władz województwa i miasta, przedstawiciele szczecińskich uczelni, kultury, służby zdrowia, Caritasu, szkół katolickich noszących tytuł Świętego Papieża, młodzieży z fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, budowniczy i ofiarodawcy nowego kościoła. Z powodu trwającej pandemii liczba uczestników uroczystości jest ograniczona. Telewizja Polska oddział w Szczecinie przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

5. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz