Ogłoszenia duszpasterskie na 6.6.2021 r. – 10 niedziela zwykła

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 obchodzić będziemy uroczystość rocznicy I Komunii Świętej.

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
  • I rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 7 czerwca o godz. 1830 w kościele (nabożeństwo czerwcowe i spotkanie);
  • Matki w Modlitwie w piątek 11 czerwca po Mszy św.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

6. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam do udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwy.

7. Ostatniej niedzieli dziewięcioro dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło pierwszy raz do sakramentu Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za dar wychowania w wierze i za dar ołtarza – biały ornat, który przeznaczony jest do liturgii w naszym kościele.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji oraz w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

9. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w tzw. oktawę Bożego Ciała odbywa się codziennie po Mszy św. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

10. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

11. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Obecnie obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy oddany został do renowacji. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „OKNO”.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz